قصه باف :: خبر

دارچین و دختر ماچین
هرمزگان- کتاب «دارچین و دختر ماچین» مجموعه پنجم قصه‌ها و افسانه‌های مردم هرمزگان به همت انتشارات اسماعیلیان منتشر شد.
پسری که خانه ی بی‌دود ساخت
پسری که خانه ی بی‌دود ساخت داستان واقعی نوجوانی است که با جستجو و پشتکار به ایده ای می‌رسد تا با کمک آن مادر و خواهر کوچکش دیگر نگران آشپزی روی آتش نباشند.
سفر به سرزمین‌های غریب
سفر به سرزمین‌های غریب از دل زندگی مردم فلسطین و از خاطره‌‌های آن‌ها بیرون آمده است. زمانی که قصه‌‌‌ فقط برای بچه‌ها‌ نبود، مردم، صبح تا شب، توی کوچه و بازار، کنار کرسی یا در پستوی آشپزخانه برای هم قصه می‌گفتند تا از اوضاع و احوال شهرها و آدم‌های اطراف‌شان سر در بیاورند.
«ما این‌طوری زندگی می‌کنیم»
کتاب «ما این‌طوری زندگی می‌کنیم» به نویسندگی و تصویرگری مت لموث با ترجمه سحر ترهنده به کوشش کتاب‌های طوطی (واحد کودک و نوجوان انتشارات فاطمی) به چاپ ششم رسید.
«هیولای بی‌رنگ»
«هیولای بی‌رنگ» به قلم سپیده نیک‌رو با تصویرگری نازنین جمشیدی از سوی انتشارات میچکا منتشر شد.
بلبل امپراتور چین
امپراتور چین عاشق صدای بلبلی می‌شود که در جنگل آواز می‌خواند و آن را به کاخ خودش می‌آورد. بلبل با اینکه به‌خاطر دوری از جنگل ناراحت است، اما برای شاد کردن پادشاه هر روز برایش آواز می‌خواند. روزی یک هدیه برای پادشاه می‌رسد؛ یک بلبل ماشینی طلایی! بلبل جنگلی که دیگر پرنده‌ی موردعلاقه‌ی امپراتور نیست، به جنگل برمی‌گردد، اما سالیان بعد
سرباز حلبی و هیولای تاریکی
ترس از تنهایی و تاریکی همزاد همیشگی انسان بوده‌اند. انسان از همان بدو تولد این دو مسئله را با هم تجربه کرده است. درواقع آن دو باهم هستند. ریشه‌ی بسیاری از مشکلات انسان را می‌توان در ترس و تنهایی دید.