قصه باف :: آموزشی

اگر کسی روی فرزند شما عیب گذاشت!
آنچه که فرزندان ما بیشتر از هر چیزی بدان نیازمند هستند حمایت والدین است تا بتوانند خود و توانایی هایشان را باور کنند. با چند نکته تربیتی که در زیر می‌آید از فرزندان خود حمایت کنید.
سرخک در کودکان
امروزه بیماری سرخک در ایران با واکسن سرخک پیشگیری می شود، ولی همچنان در بین نوزادان و برخی کودکان شایع است!
زمان مناسب برای از شیر گرفتن کودک
هرگز بدون داشتن آگاهی کافی و خیلی ناگهانی و در هر سنی اقدام به از شیر گرفتن کودک خود نکنید. اصرار ورزیدن به اینکار در زمانی که مناسب نیست، به کودک صدمه‌های روحی می‌زند.
کودکان خجالتی در مدرسه
عدم رسیدگی به کمرویی و خجالتی بودن کودک یا هر مشکل دیگر او در این سنین ممکن است بر اعتماد به نفس کودک در مراحل بعدی زندگی تأثیر گذارد. بنابراین، کمک گرفتن از یک مشاور حرفه‌ای می‌تواند کمک کننده باشد.
چرا و چه زمانی کودک نیاز به روانشناس دارد؟
در دوران کودکی ممکن است مسایلی برای فرزندتان پیش آید که نیاز به مراقبت‌هایی تخصصی‌تر دارد. اگر در چنین شرایطی دیر اقدام شود و به متخصص روانشناس کودک مراجعه نشود ممکن است فرصت‌های کمک به کودک را از دست دهید.
نشانه‌های اذیت و آزار کودک در مدرسه چیست؟
برخی از داشن آموزان چنان بر اثر اذیت و آزار همکلاسی‌هایشان از مدرسه زده شده که دیگر حاضر به ادامه تحصیل نمی‌شوند. گاه ممکن است دانش آموز به بهانه‌های واهی از مدرسه رفتن شانه خالی کند و گاه ممکن است این رفتارها را در خانه به والدین خود اعلام کرده ولی حاضر به ادامه تحصیل نباشد. با بروز این
اعتیاد کودکان به تماشای تلویزیون
اعتیاد به تلویزیون در میان کودکان چند سالی است که شایع شده است. بسیاری از کودکان از صبح تا شب تلویزیون تماشا می‌کنند. کارتون‌ها و شخصیت‌های تلویزیونی حرف اول و آخر آنهاست. آیا کودک شما نیز به این اعتیاد مبتلا است؟